
Bij aankoopsilicium metaaleen buitenlandse koper begint vaak met een simpele vraag: “Welk merk moet ik kiezen - 553, 441 of 3303?” In de praktijk hangt het antwoord niet alleen af van het siliciumgehalte. Om de juiste keuze te maken, is het noodzakelijk om rekening te houden met de toegestane inhoudFe, Al en Ca, productietechnologie, eindgebruik, stukgrootte, beladingseisen en uiteraard het inkoopbudget.
StempelsSiliciummetaal 553, 441 en 3303behoren tot de meest besproken industriële specificaties. Hun benamingen houden voornamelijk verband met beperkingen op de belangrijkste onzuiverheden. 553 betekent bijvoorbeeld doorgaans maximale niveaus van ongeveer 0,5% Fe, 0,5% Al en 0,3% Ca. Voor 441 worden de beperkingen strenger, vooral voor Ca, en voor 3303 zijn de vereisten voor onzuiverheden zelfs nog lager.
Hetzelfde merk kan echter verschillende variaties hebben in de commerciële specificaties van verschillende fabrikanten. Daarom mag de koper het merknummer niet beschouwen als vervanging voor een volledige chemische specificatie.
Waarom de kwaliteit van siliciummetaal ertoe doet
Siliciummetaal wordt in verschillende, totaal verschillende productieketens gebruikt:
- aluminiumlegeringen;
- gieterij;
- chemische industrie;
- productie van siliconen;
- metallurgie;
- speciale siliciumhoudende materialen.
Elk van deze industrieën heeft een andere houding ten opzichte van onzuiverheden.
Voor de massaproductie van aluminium kan een optimale prijs met een stabiele samenstelling belangrijk zijn. Voor een chemisch proces kan zelfs een kleine verandering in een bepaald element een grotere impact hebben.
Daarom is het selectieprincipe vrij eenvoudig:
Je moet niet het zuiverste silicium kopen alleen maar omdat de chemie op papier beter is.
Het is noodzakelijk om het merk te kopen dat overeenkomt met de technologische kaart.
Silicon Metal 553: een praktische optie voor massaal gebruik
Siliciummetaal 553vaak beschouwd als een fundamenteel industrieel merk.
Typisch herkenningspunt:
| Indicator | Indicatieve eis |
|---|---|
| Si | Groter dan of gelijk aan 98,5% |
| Fe | Minder dan of gelijk aan 0,50% |
| Al | Minder dan of gelijk aan 0,50% |
| Ca | Minder dan of gelijk aan 0,30% |
De exacte waarden moeten in de leveringsspecificatie worden vermeld.
Het belangrijkste voordeel van 553 - is de combinatie van beschikbaarheid en aanvaardbare chemische samenstelling.
Voor een afnemer die tientallen tot honderden tonnen per maand verbruikt, is dit van groot belang. Zelfs een klein prijsverschil per ton bij een groot volume verandert in een aanzienlijk bedrag.
Waar wordt 553 gebruikt?
De meest typische richtingen:
- productie van aluminiumlegeringen;
- gieterij;
- algemene metallurgische processen;
- individuele deoxidatieprocessen;
- chemische productie, als de specificatie dit niveau van onzuiverheden toestaat.
Voor aluminiumlegeringen is 553 vaak een logische startoptie, tenzij de productie hoge Fe-, Al- en Ca-eisen stelt.
Silicon Metal 441: wanneer een schoner materiaal echt zinvol is
Siliciummetaal 441Meestal geselecteerd wanneer 553 niet langer het vereiste niveau van onzuiverheidscontrole biedt.
Typisch referentiepunt:
- Si ongeveer 99%;
- Fe Kleiner dan of gelijk aan 0,4%;
- Al Minder dan of gelijk aan 0,4%;
- Ca Kleiner dan of gelijk aan 0,1%.
De exacte specificatie verschilt per fabrikant en contract.
Het belangrijkste verschil tussen 441 en 553 - is niet alleen het hogere Si-gehalte.
De koper betaalt daadwerkelijkvermindering van bepaalde onzuiverheden.
Dit is vooral belangrijk voor de productie, waar de samenstelling van de grondstoffen rechtstreeks van invloed is op de eigenschappen van de uiteindelijke legering.
Wanneer 441 wellicht winstgevender is dan 553
Als een fabriek veeleisendere aluminiumlegeringen produceert en controle van Fe en Ca belangrijk is, kan het gebruik van 441 de productierisico's verminderen.
Het is belangrijk om het verschil te begrijpen tussen:
goedkope aankoopprijs
En
minimale kosten van het eindproduct.
Als grondstoffen van hogere kwaliteit het aantal defecten verminderen of de samenstelling van de legering stabiliseren, kan de hogere aankoopprijs economisch gerechtvaardigd zijn.
Siliciummetaal 3303: strengere controle op onzuiverheden
Siliciummetaal 3303verwijst naar schonere industriële kwaliteiten.
Gemeenschappelijk herkenningspunt:
- Si Groter dan of gelijk aan 99,3%;
- Fe Kleiner dan of gelijk aan 0,3%;
- Al Minder dan of gelijk aan 0,3%;
- Ca Kleiner dan of gelijk aan 0,03%.
Deze waarden zijn te vinden in commerciële specificaties, maar de uiteindelijke parameters moeten altijd worden bevestigd met de individuele leverancier.
Vooral het verschil in calcium is merkbaar.
U 553:
Ca Kleiner dan of gelijk aan 0,30%
U3303:
Ca Kleiner dan of gelijk aan 0,03%
Dat wil zeggen dat het maximaal toegestane Ca-gehalte tien keer verschilt.
Daarom is het verkeerd om de prijs van 553 en 3303 alleen op Si-gehalte te vergelijken.
Vergelijking van drie merken
| Parameter | 553 | 441 | 3303 |
|---|---|---|---|
| Si | Groter dan of gelijk aan 98,5% | ongeveer Groter dan of gelijk aan 99% | Groter dan of gelijk aan 99,3% |
| Fe | Minder dan of gelijk aan 0,50% | Minder dan of gelijk aan 0,40% | Minder dan of gelijk aan 0,30% |
| Al | Minder dan of gelijk aan 0,50% | Minder dan of gelijk aan 0,40% | Minder dan of gelijk aan 0,30% |
| Ca | Minder dan of gelijk aan 0,30% | Minder dan of gelijk aan 0,10% | Minder dan of gelijk aan 0,03% |
| Positionering | standaard | verhoogde kwaliteit | strikte controle op onzuiverheden |
| Typische aanpak | prijs/massa toepassing | prijs/kwaliteit evenwicht | kwaliteit/gespecialiseerde toepassing |
Deze tabel is een leidraad en geen vervanging voor de contractspecificatie.
Waarom 3303 gewoonlijk een prijspremie vraagt
Prijssiliciummetaal 3303wordt niet alleen gevormd door -hogere Si.
De fabrikant heeft nodig:
- gebruik geschikte grondstoffen;
- controle over het technologische proces;
- het binnendringen van ongewenste onzuiverheden verminderen;
- producten sorteren;
- controle van elke batch.
Bovendien is de markt voor hoogwaardige kwaliteiten doorgaans kleiner dan de markt voor standaard metallurgische kwaliteiten.
Vandaar ontstaatkwaliteits onderscheiding.
Historisch materiaal uit de industrie wijst er ook op dat merken van hogere kwaliteit een complexere productie vereisen en mogelijk een hogere prijs vragen vanwege het -beperkte aanbod.
Hoe u een merk kiest voor de productie van aluminium
Voor een aluminiumfabriek kan de keuze beginnen met drie vragen.
Vraag 1. Wat is de samenstelling van de uiteindelijke legering?
Als de eisen standaard zijn, kan 553 voldoende zijn.
Vraag 2: Hoe kritisch zijn Fe en Ca?
Als strengere controle vereist is, is 441 het overwegen waard.
Vraag 3. Zijn er speciale beperkingen op onzuiverheden?
Dan is 3303 of een ander merk schoonmaakmiddel wellicht geschikter.
Maar de uiteindelijke keuze moet worden gemaakt door de bedrijfstechnoloog of -ingenieur, en niet alleen door de inkoopafdeling.
Waarom is het belangrijk dat de koper niet alleen de gemiddelde samenstelling analyseert
Stel dat de leverancier de volgende informatie geeft:
Si Groter dan of gelijk aan 99,0%
Op het eerste gezicht is dit voldoende.
Maar twee games kunnen er totaal verschillend-anders uitzien:
Partij A:
- Si 99,10%
- Fe 0,25%
- Al 0,20%
- Ca 0,08%
Partij B:
- Si 99,10%
- Fe 0,38%
- Al 0,38%
- Ongeveer 0,20%
Het totale Si-gehalte is vrijwel hetzelfde.
Maar het technologische gedrag van grondstoffen kan variëren.
Dit is de reden waarom professionele inkoop overweegtvolledige chemische samenstelling, en niet alleen Si%.
De grootte van de stukken maakt ook deel uit van de specificatie
Zelfs als de chemische samenstelling precies goed is, kan een onjuiste maatvoering problemen veroorzaken bij de productie.
Veel voorkomende opties:
- 10–30 mm;
- 10–50 mm;
- 10–100 mm;
- 50–100 mm;
- korrels;
- kleine fractie.
De specifieke maat wordt gekozen rekening houdend met de laadapparatuur.
Sommige leveranciers bieden ook aangepaste afmetingen aan.
Wat gebeurt er met de kleine fractie
Tijdens transport en behandeling kunnen grote stukken gedeeltelijk worden vernietigd.
Daarom is het handig dat de koper vooraf afspreekt:
aanvaardbaar percentage boetes/ondermaat.
Als deze indicator niet wordt vastgesteld, kunnen de partijen -verschillende inzichten hebben over de kwaliteit van de levering.
Dit is vooral belangrijk voor een grote industriële afnemer.
Hoe de prijs van 553 en 441 te vergelijken
Er zijn vier indicatoren waarmee u rekening moet houden:
- Prijs per ton
- werkelijke chemische samenstelling
- toelaatbaar kleinigheidje
- leveringsvoorwaarden.
Het feit dat 441 15-30 USD/MT duurder is, betekent niet dat het minder winstgevend is.
Er moet worden beoordeeld of de zuiverdere samenstelling een reëel voordeel oplevert voor het eindproduct.
Praktijkvoorbeeld van inkoop
Het bedrijf koopt:
100 MT Siliciummetaal 553
Prijs:
X USD/MT
Na een maand biedt de leverancier:
Siliciummetaal 441
met een bonus.
Alvorens een beslissing te nemen, moet de koper de productieafdeling vragen:
Is het technologisch mogelijk om 441 te gebruiken?
Als het antwoord ja is, wordt het economische effect vergeleken.
Als het antwoord nee is, heeft een duurder merk geen zin.
Dit is een eenvoudig voorbeeld van waaromde aankoop van metallurgische grondstoffen moet verband houden met productietechnologie.
Zo vraagt u een offerte aan via 553, 441 of 3303
Een goede query zou er ongeveer zo uit moeten zien:
Product:Silicium metaal
Cijfer:441
Si:Groter dan of gelijk aan 99,0%
Fe:Minder dan of gelijk aan 0,4%
Al:Minder dan of gelijk aan 0,4%
Ca:Minder dan of gelijk aan 0,1%
Maat:10–100 mm
Hoeveelheid:100MT
Verpakking:1 MT grote tas
Handelstermijn:CIF
Bestemming:[Haven]
Vereiste documenten:COA + Paklijst
Hoe nauwkeuriger de offerteaanvraag, hoe kleiner de kans dat u uiteenlopende voorstellen ontvangt.
Hoe een leverancier te beoordelen
Kies een leverancier niet alleen op basis van de eerste offerte.
Het wordt aanbevolen om te evalueren:
Kwaliteit
Is er voor elke partij een COA?
Stabiliteit
Verschilt de samenstelling van verschillende partijen?
Productievermogen
Kan de plant het benodigde volume produceren?
Pakket
Is het geschikt voor zeetransport?
Levertijd
Is het in overeenstemming met het productieplan?
Mededeling
Hoe snel reageert de leverancier op technische vragen?
Documenten
Kan hij een compleet exportpakket verzorgen?
Kortom
553, 441 en 3303 kunnen niet eenvoudigweg worden beschouwd als drie varianten van hetzelfde product met verschillende prijzen.
Dit zijn verschillende niveaus van onzuiverheidscontrole en verschillende commerciële posities.
Als de belangrijkste factor de kosten en standaardtoepassing zijn -553is vaak een redelijk uitgangspunt.
Als er strengere controles nodig zijn, is - het overwegen waard441.
Als het proces gevoelig is voor onzuiverheden en er zuiverdere grondstoffen nodig zijn -3303gerechtvaardigd kan zijn.
Het belangrijkste principe van industriële inkoop:
Bepaal eerst de technische vereisten, selecteer vervolgens het merk en vergelijk pas daarna de prijs.
Veelgestelde vragen
1. Wat betekent 553 in siliciummetaal?
Typisch betekent 553 maximale Fe-niveaus rond 0,5%, Al rond 0,5% en Ca rond 0,3%.
2. Waarin verschilt 441 van 553?
441 heeft over het algemeen strengere limieten voor Fe, Al en vooral Ca.
3. Waarin verschilt 3303 van 441?
3303 heeft over het algemeen zelfs nog lagere aanvaardbare niveaus van grote onzuiverheden.
4. Welk merk is goedkoper?
Vaker wel dan niet heeft de standaard 553 lagere kosten, maar de werkelijke prijs is afhankelijk van de markt en het specifieke aanbod.
5. Kan ik 553 gebruiken in plaats van 441?
Alleen als dit is toegestaan door de technologische specificatie van het eindproduct.
6. Kan ik 441 gebruiken in plaats van 553?
Een technisch zuiverder materiaal kan geschikt zijn, maar de economische haalbaarheid hangt af van de productie.
7. Waarom is 3303 duurder?
Vanwege-vanwege strengere controle op onzuiverheden, productie- en sorteervereisten.
8. Wat is belangrijker - Si of Fe/Al/Ca?
Afhankelijk van de toepassing. Bij gevoelige processen kunnen onzuiverheden net zo belangrijk zijn als het algehele Si-niveau.
9. Hoe controleer ik de kwaliteit?
Vraag COA aan en vergelijk werkelijke waarden met contractspecificatie.
10. Welke maat stukken is het beste?
Afhankelijk van de uitrusting en laadmethode.
11. Welke maat wordt het meest gebruikt?
In de exporthandel zijn er 10–50 en 10–100 mm, maar de maat moet vooraf worden afgesproken.
12. Kan ik een aangepast formaat bestellen?
Bij veel leveranciers is dit mogelijk met de juiste bestelhoeveelheid.
13. Moet ik de maat in het contract vermelden?
Ja.
14. Is het nodig om de fijne fractie te controleren?
Ja, vooral bij grote volumes.
15. Welke kwaliteit moet ik kiezen voor aluminiumlegering?
Het is de moeite waard om te beginnen met de technologische specificatie van de uiteindelijke legering en vervolgens 553, 441 en, indien nodig, zuiverdere kwaliteiten te vergelijken.


